Když zájem o sex upadá. Naučte se svést svého manžela, klíčová je zejména jedna vlastnost

Date:

Share post:

Ať už je to ze stereotypu, kritických období nebo jednoduše z přirozeného poklesu hormonů, s ubývajícím zájmem o sex se potýká většina vztahů i manželství. Lze v tomto případě najít řešení?

Zatímco někteří si vztah bez sexu neumí představit, existují páry, kterým na fyzickém milování až tak nezáleží. Jakkoli to však mezi dvojicí je, jedno je jisté. Sex je neodmyslitelnou součástí vztahu, bez ohledu na to, v jaké pravidelnosti nebo intervalech jej praktikujete. Pokud jste v pozici partnera, který touží po intimním sblížení o něco víc než jeho polovička, nemusíte hned zoufat. Podle odborníků existuje poměrně jednoduché řešení, které lze aplikovat okamžitě.

Zapomeňte na klasické řady
Nejčastější rady, které nabízejí jak kamarádky, tak někteří psychologové, je změnit prostředí a rozpoutat ve své polovičce vášeň. Doporučuje se nakoupit si sexy spodní prádlo, vyrazit si na společnou večeři, udělat si romantickou chvilku či různá přírodní afordiziaka. Taková řešení skutečně mohou být efektivní, ale jen v případě, pokud se jedná o menší přestávku. Pokud problémy ve vašem vztahu přetrvávají, je nutné, abyste se řídili zejména jedním důležitým faktem.

Přestože některé lidi ovládají pudy, časem se je každý z nás naučí kontrolovat. Mnohem důležitější je podle odborníků důvěra, ale v rozšířenějším slova smyslu. To, že vám váš partner důvěřuje a nestydí se před vámi, časem nestačí. Důležitá je vlastnost, na které se v dnešní době často zapomíná.

Výzkum poukázal na jasný cíl
Odborníci, kteří spolupracovali na studii doktorky Gurit Birnbaumové, požádali sto párů, aby si během šesti týdnů vedli deník. Oba si měli zaznamenávat zejména to, kdy cítí sexuální vzrušení a atraktivitu ke svému partnerovi. Výsledky ukázaly, že to bylo v téměř všech případech v době, kdy byla druhá strana vnímána.

„Vnímaví jsou lidé, kteří označují své partnery jako vnímavé, věří, že takový člověk jim rozumí, chápe jejich potřeby, reaguje podporou jejich cílů,“ prozradila blíže doktorka s tím, že nestačí být jen milý – ale opravdu se snažit svému partnerovi porozumět.

Latin young woman and man in his 30s with their backs turned and with an angry expression. Married couple is upset and decided to divorce

Podle výzkumu je jasné, že ti partneři, kteří se cítili, že mají po boku vnímavou osobu, cítili větší sexuální touhu a vyžadovali intimní sblížení.

Znamená to nejen vyslechnout si, co nám říká, ale patřičně na danou věc reagovat a snažit se co nejvíc vcítit do jeho kůže. Právě tehdy se buduje o něco hlubší důvěra a zároveň se vzbuzuje atraktivita – ať se nám to zdá jakkoli bizarní. Pokud spojíte v tomto případě kombinaci vnímavosti a mírné erotiky oslazené komplimenty na druhou stranu, je jasné, že máte vyhráno.

- Reklama -PR články

Další články autora

3 důležité věci, které prověřit před objednávkou služby

Je velmi náročně prověřit si dostatečně službu před jejím objednáním či využitím. Neustálé čtení recenzí a porovnávání cenových...

Plazmový řezací stroj – nejlepší volba pro precizní dělení kovů

Řezání plazmou je rychlé, efektivní a přesné. Plazma dosahuje velmi vysokých teplot, díky čemuž nabízí řadu výhod oproti...

Porovnání parametrů TunnelBear VPN Unlimited vs Oeck VPN: Co vybrat?

Jaká VPN má lepší parametry: Tunnel Bear VPN Unlimited, nebo se spíše vyplatí Oeck VPN? Porovnali jsme obě...

Rozvoz pravé italské kuchyně nyní v Brně i Olomouci

Patříte mezi milovníky italské kuchyně, ale nechcete se spokojit s polotovary a náhražkami? Máme pro vás dobrou zprávu! Italská...