Co by měla vědět vaše chytrá televize?

Date:

Share post:

Vybíráte novou smart televizi pro svůj obývací pokoj? Potom určitě budete chtít, aby byla maximálně kvalitní as nejnovějšími funkcemi. Co to ale znamená? Jaké parametry si prohlédnout a jaké hodnoty sledovat? S naším průvodcem zvládnete výběr levou zadní.

Vezmeme to v pořadí
Smart TV jsou televizory vybaveny funkcemi, které z běžného nosiče obrazu dělají interaktivní nástroj. Mají totiž podobně jako počítače nebo telefony nainstalovaný operační systém, díky kterému se mohou připojit k internetu a přehrávat jakýkoli obsah on-line. Všechny kanály v současnosti umožňují přístup k archivnímu obsahu, takže si můžete přímo na televizi pustit seriál, který jste možná předchozí den v živém vysílání televize nestihli. Oblíbené jsou také streamovací platformy jako Netflix, HBO GO, VOYO, Filmbox, Stream.cz a jiné. Jejich obsah můžete na smart TV sledovat po zaplacení předplatného.

Nyní víte to základní o chytrých televizích. Na jaké vlastnosti byste se měli při jejich výběru zaměřit?

Operační systém
Operační systém vám umožňuje přistupovat k jednotlivým aplikacím a vybírat z jejich nabídky obsah, který chcete sledovat. Příkladem kvalitního operačního systému může být VIDAA U, který vyvinula společnost Hisense. Umožňuje přístup k předinstalovaným aplikacím, instalaci nových a samozřejmě také rychlý a přehledný přístup k obsahu. Snadno si tak vyberete filmy, seriál, pořad nebo zápas, který chcete sledovat.

HbbTV
Tato funkce vám umožní za pomoci červeného tlačítka vstoupit do tvz. hybridního prostoru. Najdete v něm množství obsahu daného kanálu, jako je archiv pořadů nebo bonusová videa. Umožní vám také překroutit obsah na začátek vysílání. Na některých kanálech můžete použít také zelené tlačítko, které vám umožní vybrat si z obsahu vysílaného živě v dané chvíli (například pokud běží více sportovních přenosů najednou, vy si můžete vybrat ten, který chcete sledovat).

Kvalitní obraz
Bez ohledu na to, zda vybíráte chytrou nebo klasickou televizi, kvalitní obraz je věc, na které se nevyplácí šetřit. V prvním kroku se podívejte na rozlišení televize. Tato hodnota vyjadřuje počet pixelů, které mohou být zobrazeny na obrazovce. V současnosti při koupi nového televizoru doporučujeme sáhnout po nejvyšším standardu, kterým je rozlišení 4k (nebo Ultra HD) s hodnotami 3840×2160 pixelů.

Abyste si 4k televizi užili na maximum, budete potřebovat také filmy a seriály, které jsou v tomto rozlišení vytvořeny. Jedná se především o nové filmy a seriály, takže doporučujeme hledat online a na streamovacích platformách. Každým dnem je tohoto obsahu více a více, v tomto případě se proto vyplatí myslet na budoucnost. Užitečná je funkce Upscaling, což je proces, kdy televizor umí původní vstupní rozlišení změnit na výše. Například film s kvalitou Full HD dokáže doplnit a zvýšit na kvalitu 4k.

Luxusní zvuk
Polovinu zážitku tvoří obraz, druhou polovinu tvoří zvuk. Špičkou je v současnosti technologie Dolby Atmos, která vychází ze zvukových technologií používaných v kinech. Zvuková stopa pracuje se zvuky jako oddělenými položkami, které přesně umisťuje do jednotlivých kanálů tak, aby byl zvuk maximálně přesný, vybalancovaný a realistický.

- Reklama -PR články

Další články autora

Plazmový řezací stroj – nejlepší volba pro precizní dělení kovů

Řezání plazmou je rychlé, efektivní a přesné. Plazma dosahuje velmi vysokých teplot, díky čemuž nabízí řadu výhod oproti...

Porovnání parametrů TunnelBear VPN Unlimited vs Oeck VPN: Co vybrat?

Jaká VPN má lepší parametry: Tunnel Bear VPN Unlimited, nebo se spíše vyplatí Oeck VPN? Porovnali jsme obě...

Rozvoz pravé italské kuchyně nyní v Brně i Olomouci

Patříte mezi milovníky italské kuchyně, ale nechcete se spokojit s polotovary a náhražkami? Máme pro vás dobrou zprávu! Italská...

Elektro revize: Kompletní služby pro bezproblémový chod elektra

Elektrospotřebiče, rozvody a další zařízení potřebují pravidelné kontroly. Ty zajišťují bezpečný chod zajištění a jsou tak významnou prevencí...