Porovnání parametrů TunnelBear VPN Unlimited vs Oeck VPN: Co vybrat?

Date:

Share post:

Jaká VPN má lepší parametry: Tunnel Bear VPN Unlimited, nebo se spíše vyplatí Oeck VPN? Porovnali jsme obě VPN, přičemž výsledek srovnání je 7/10 – 5,4/10.

Rychlost downloadu a uploadu TunnelBear Unlimited vs Oeck VPN, kdo lépe sviští?

Rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dat je asi nejdůležitější parametr, platí to i o Tunnel Bear Unlimited VPN a Oeck VPN.

Rychlost stahování první jmenované byla v průměru 39 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 110 Mb/s. TunnelBear Unlimited VPN tak je o 71 Mb/s pomalejší v porovnání s OECK VPN.

O rychlosti nahrávání dat informuje upload, u Tunnelbear Unlimited VPN je 13 Mb/s. OECK VPN jsme naměřili rychlost 82 Mb/s, a tedy je o 69 Mb/s rychlejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 166 ms. U druhé OECK VPN se naměřilo 67 ms. Protože platí, že čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, tak Tunnel Bear Unlimited VPN v porovnání je o 99 ms horší.

Průběžný bodový součet TunnelBear VPN Unlimited proti Oeck VPN tak je 3 /10 – 8/10.

Dokáže Tunnel Bear VPN Unlimited streamovat Netflix?

Dostatečná rychlost downloadu je důležitá pro bezproblémové odblokování Netflixu, TunnelBear Unlimited toto neumí. Obvykle stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Oeck VPN Netflix odemknout má.

S aktivovanou VPN lze odblokovat i skrytá videa na YouTube, OECK VPN tuto schopnost nenabízí. Druhá z VPN funkci obejití YouTube zámku nabízí.

U VPN doporučujeme ohlídat také další funkce, jako je ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a blokování trackerů. Pro příklad TunnelBear Unlimited VPN poskytuje ochranu před únikem DNS a OECK VPN například nezahrnuje funkci whitelist.

V disciplíně „funkce“ je tak skóre 7 /10 vs. 6/10.

Porazí konkurenci Tunnel Bear v šíři nabízených zemí a serverů?

Nízká nabídka VPN serverů může způsobit nízkou rychlost, Tunnel Bear Unlimited VPN nabízí 2 600 serverů. V katalogu OECK VPN jsme napočítali celkem 5 serverů. První z dvojice VPN tak nabízí o 2595 víc .

Důležitá je také nabídka zemí se servery, u OECK VPN během psaní článku byl 4. Druhá srovnávaná VPN nabízí 49, o 45 víc. V tomto srovnání tedy vítězí .

Za zmínku stojí také počet současně připojitelných zařízení, kterých TunnelBear VPN Unlimited připojí 5. Oeck VPN povoluje připojit současně 6 zařízení. Další parametry si přečtěte v článku srovnání VPN.

Které platformy zvládá TunnelBear Unlimited VPN a jaké podporuje Oeck VPN?

Možná nejdůležitějším parametrem při výběru VPN je nabídka podporovaných zařízení, TunnelBear VPN Unlimited zvládá Android a zvládá iOS. Srovnávaná VPN OECK VPN operační systém iOS neochrání, Android nedokáže zabezpečit.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. TunnelBear Unlimited VPN má původ v Kanadě. Druhá z VPN má sídlo v Hongkongu.

Program TunnelBear VPN Unlimited není v češtině, OECK VPN česky taky lokalizována není.

V souboji podporovaných platforem dosáhla Tunnelbear Unlimited VPN známky 10/10, OECK VPN si vysloužila hodnocení 6/10.

Srovnání ceny Tunnel Bear VPN Unlimited x OECK VPN

Oeck VPN lze mít za 172 Kč měsíčně, předplatné druhé z VPN můžete mít již za 82 Kč měsíčně. Známka za poměr ceny předplatného a nabízených funkcí je 7 z 10, respektive 1 /10 pro druhou porovnávanou VPN.

- Reklama -PR články

Další články autora

Plazmový řezací stroj – nejlepší volba pro precizní dělení kovů

Řezání plazmou je rychlé, efektivní a přesné. Plazma dosahuje velmi vysokých teplot, díky čemuž nabízí řadu výhod oproti...

Rozvoz pravé italské kuchyně nyní v Brně i Olomouci

Patříte mezi milovníky italské kuchyně, ale nechcete se spokojit s polotovary a náhražkami? Máme pro vás dobrou zprávu! Italská...

Elektro revize: Kompletní služby pro bezproblémový chod elektra

Elektrospotřebiče, rozvody a další zařízení potřebují pravidelné kontroly. Ty zajišťují bezpečný chod zajištění a jsou tak významnou prevencí...

Jak mít své oblíbené kameny i na svatbě

Lidé zabývající se ezoterikou a minerálními kameny chtějí být se svými oblíbenými horninami i na svatbě. Jak nenápadně...