Styling podle barevné typologie: Zjistěte, zda jste jarní, letní, podzimní nebo zimní typ

Date:

Share post:

Poznáte to: Šaty dělají člověka. A je to svým způsobem i pravda. Víte však, jaké tóny se vám nejvíc hodí a přidají vám na výjimečnosti? Třeba se zaměřit na to, kam se podle barevné typologie řadíte.

Právě díky vhodně zvoleným barvám dokážete zvýraznit své přednosti
Šaty dělají člověka

Právě díky vhodně zvoleným barvám dokážete zvýraznit své přednosti, přidat si na atraktivitě a ubrat věk. Na základě barevné typologie rozlišujeme čtyři typy: jarní, letní, podzimní a zimní. Barva vaší pleti, vlasů a očí jsou klíčovým faktorem toho, kam se řadíte a co se vám nejvíc hodí.

Jarní typ
Sem patří lidé se světlou pokožkou s narůžovělým podtónem au některých se mohou objevovat i pihy či více znamének. Barvu vlasů mají světlou, plovou, ale může jít io zrzky či jemné hnědovlásky se zlatými odlesky. Oči má tento typ modré, zelené nebo oříškové.

Ideální barvy: lososová, broskvová, krémová, medová, korálová, oranžová, limetková, jemná zelená, tyrkysová a modrozelená.

Těmto barvám je lepší se vyhnout: hnědá, šedá, karamelová, šedomodrá, výrazná žlutá, tmavě modrá, vínová.

Letní typ
Máte-li studený tón pokožky s malým kontrastem mezi barvou vlasů a pleti, patříte k letnímu typu. Barva vlasů je popelavá blod se studeným nádechem, případně tmavší hnědá. Oči bývají spíše světle modré, zelené, šedé.

Ideální barvy: smaragdově zelená, zelená, tyrkysová, mentolová, antracitová, šedá, khaki, bledorůžová, fuchsiová, starorůžová, levandulová, tmavě modrá.

Těmto barvám je lepší se vyhnout: burgundy, cihlově červená, tmavě fialová, oranžová, výrazná žlutá, teplé tóny hnědé, lososová.

Podzimní typ
Pleť s teplým zlatým nádechem, tmavé vlasy, či rusovlásky s oříškovohnědýma nebo zelenýma očima, tak to definuje podzimní typ.

Ideální barvy: zlatá, oranžová, vínová, černá, béžová, bronzová, limetkově zelená, olivová, tmavě zelená, světle fialová.

Těmto barvám je lepší se vyhnout: šedomodrá, světle růžová, levandulová, modrofialová, světle zelená, zářivě růžová, královsky modrá.

Zimní typ
Porcelánová pleť, světlá pokožka a tmavé vlasy. Přesně tak vypadá zimní typ. Oči jsou hnědé, černé, modré či zelené. Podstaný je právě kontrast bledučké pokožky a výrazných černých vlasů.

Ideální barvy: neonově růžová, malinová, šedá, fialová, červená, královská modrá, petrolejová, fuchsiová, žlutá, levandulová, černá.

Těmto barvám je lepší se vyhnout: bronzová, okrová, karamelová, béžová, lososová, skořicová.

- Reklama -PR články

Další články autora

Plazmový řezací stroj – nejlepší volba pro precizní dělení kovů

Řezání plazmou je rychlé, efektivní a přesné. Plazma dosahuje velmi vysokých teplot, díky čemuž nabízí řadu výhod oproti...

Porovnání parametrů TunnelBear VPN Unlimited vs Oeck VPN: Co vybrat?

Jaká VPN má lepší parametry: Tunnel Bear VPN Unlimited, nebo se spíše vyplatí Oeck VPN? Porovnali jsme obě...

Rozvoz pravé italské kuchyně nyní v Brně i Olomouci

Patříte mezi milovníky italské kuchyně, ale nechcete se spokojit s polotovary a náhražkami? Máme pro vás dobrou zprávu! Italská...

Elektro revize: Kompletní služby pro bezproblémový chod elektra

Elektrospotřebiče, rozvody a další zařízení potřebují pravidelné kontroly. Ty zajišťují bezpečný chod zajištění a jsou tak významnou prevencí...