Milionářka, která přišla o všechno a skončila za mřížemi. Dokument Bad Vegan mapuje přehnanou víru, ale i naivnost

Date:

Share post:

I když je dnes veganství rozšířeno po celém světě, pár let dozadu bylo raritou najít kvalitní restauraci, která by poskytovala tento druh jídel. I proto se díru na trhu rozhodla zaplnit ambiciózní kuchařka, která však nakonec dokázala špatnými rozhodnutími zničit nejen byznys, ale také sebe samu.

Psal se rok 2004, kdy se ambiciózní kuchařka spolu se svým partnerem, známým šéfkuchařem Matthew Kenneyem, rozhodla otevřít restauraci v New Yorku. Na rozdíl od jiných podniků, které v té době vzkvétaly, se Sarma Melngailis zaměřila na koncept, který byl v té době velkou neznámou. Jako první osoba se rozhodla otevřít podnik zaměřený výlučně na raw stravu – vhodný zejména pro vegany.

V době, kdy otevírala restauraci, se soustředila na jediné: nakonec se však všechno pokazilo

Restauraci si zamilovali celebrity
Místo, které se Sarma rozhodla pojmenovat Pure Food and Wine, si získalo okamžitě přízeň tisíce lidí. Její organizace One Lucky Duck se stala celosvětově známou – a lidé k ní přicházeli z celého světa. Jak uvádějí bývalí zaměstnanci v dokumentu na Netflixu s názvem Bad Vegan, restaurace byla již po několika měsících zaplněna. \“V průměrný večer jsme měli přibližně 300 zájemců o rezervačku,“ prozradil bývalý manažer a dodal, že práce na tomto místě byla prací snů. „Běžně se stalo, že jsi do podniku přišel bosý Owen Wilson po smoothie,“ zavzpomínal si.

Jednou z klíčových postav byl také herec Alec Baldwin, který podnik zařadil mezi své srdcovky. Právě přes jeho sociální sítě narazila zakladatelka Sarma na mladíka se jménem Anthony. Dvojice si od začátku rozuměla a podnikatelka se po rozchodu se šéfkuchařem platonicky zamilovala. Muže na druhé straně si příliš idealizovala a věřila mu všechno. I to, že dokáže udělat jejího psa, na kterém do dnešního dne lpí, nesmrtelným.

Zničila ji láska?
Dokument vypráví o tom, jak Sarmu dokázal muž zmanipulovat, obrat o peníze – a nakonec samotný důvod, proč se s ním rozhodla skrývat před policií. Když ji našli, kdysi zarytá veganka žila přesně opačným životním stylem. Kromě toho, že zaváděla zákon, měnila svou identitu, nevyplácela své zaměstnance, se totiž poslední dny na svobodě stravovala fastfoodem. Samozřejmě kdysi prestižní podnik zkrachoval.

„Jsem vděčná, že se rozhodlo moje téma zdokumentovat, i když je konec zavádějící. Přijímám v pořádku kritiku a odsouzení, kdyby bylo založeno na pravdě,“ uvedla v těchto dnech Sarma, která sice není s mini-sérií příliš spokojená, ale zároveň tak dovolila mnoha lidem nahlédnout do příběhu, který byl médiami vykreslován jako fraška.

Sarma si odseděla krátký trest a dnes je na svobodě, ale v podmínce. Mimo jiné musela zaplatit odškodné ve výši téměř 800 tisíc eur. Přesto se snu otevřít ikonický podnik opět nevzdává. „Myslím, že by mě New York přijal,“ přiznala pro The New York Times, ale zatím to zůstává jen snem…

- Reklama -PR články

Další články autora

Plazmový řezací stroj – nejlepší volba pro precizní dělení kovů

Řezání plazmou je rychlé, efektivní a přesné. Plazma dosahuje velmi vysokých teplot, díky čemuž nabízí řadu výhod oproti...

Porovnání parametrů TunnelBear VPN Unlimited vs Oeck VPN: Co vybrat?

Jaká VPN má lepší parametry: Tunnel Bear VPN Unlimited, nebo se spíše vyplatí Oeck VPN? Porovnali jsme obě...

Rozvoz pravé italské kuchyně nyní v Brně i Olomouci

Patříte mezi milovníky italské kuchyně, ale nechcete se spokojit s polotovary a náhražkami? Máme pro vás dobrou zprávu! Italská...

Elektro revize: Kompletní služby pro bezproblémový chod elektra

Elektrospotřebiče, rozvody a další zařízení potřebují pravidelné kontroly. Ty zajišťují bezpečný chod zajištění a jsou tak významnou prevencí...